دومین دوره انتخابات

دومین دوره انتخابات انجمن علمی کاردرمانی شعبه خراسان رضوی با حضور پرشور کاردرمانگران استان روز پنج شنبه مورخه 1395/12/12 در سازمان نظام پزشکی مشهد برگزار گردید.

ضمن تشکر از رای دهندگان گرامی، نتیجه انتخابات به شرح زیر اعلام می گردد:

 

اعضای اصلی هیئت مدیره:

غلامرضا غلامی - ریاست

ذبیح اله راستی - دبیر و مسئول روابط عمومی

پوریا سروقدی - کمیسیون علمی

حامد پهلوان - دبیرخانه و رابط صنفی

فهیمه فلاح زاده تفتی - خزانه دار

 

اعضای علی البدل هیئت مدیره:

خانم معصومه ملک و آقای نادر متین صدر

 

بازرس اصلی: آقای غلام نبی جهان مهین

 

 

 

کارگاه کینزیوتیپ

همکاران کاردرمانی

با سلام خدمت همکاران گرامی:

لطفا در کلینیکهای خود از همکاران کاردرمان استفاده کنید و از بکار گیری افراد با مدرک تحصیلی تربیت بدنی و روانشناسی خودداری نمایید.

متاسفانه در حال حاضر افراد روانشناس و تربیت بدنی و از همه زشت تر افرادی که دیپلمه هستند وقبلا در کلینیکهای کاردرمانی فعالیت می کردند، با جلسه ای بین 70 تا 100 هزار تومان بعنوان کاردرمان به منازل می روند. جای بسی تاسف می باشد.

ارزش کار خودمان و رشته را پایین نیاوریم.

این به نفع همه کاردرمانگران می باشد که فقط و فقط از کاردرمان در کلینیک ها استفاده کنند، حتی با درصدی بالاتر جهت رضایت همکار و تخصصی کردن فعالیت های کاردرمانی.

متشکر

 

ممنوعیت فعالیت فارغ التحصیلان تربیت بدنی در مطب ها و کلینیک ها

با ابلاغ معاونت درمان وزارت بهداشت:
فعالیت فارغ التحصیلان تربیت بدنی در مطب ها و کلینیک ها ممنوع شد.

پس از پی گیری‌های مکرر اداره توانبخشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در زمینه عدم مجوز فعالیت دانش‌آموختگان رشته‌های تربیت بدنی در زمینه درمان، معاونت درمان وزارت علوم پزشکی و خدمات درمانی با ارسال ابلاغی به معاونت‌های درمان کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، این معاونت‌ها را ملزم به جلوگیری از فعالیت و برخورد با کلیه مطب‌ها و موسسات پزشکی که اقدام به کارگیری این دانش‌آموختگان تحت عناوینی نظیر ورزش درمانی،‌ تغذیه ورزشی، طب سالمندی و مشاوره ورزشی، کلینیک حرکات اصلاحی جهت تشخیص و درمان بیماران نمایند نمود. این ابلاغیه توسط معاون محترم داروی وزارت بهداشت به کلیه معاونت ها ابلاغ گردیده و قابلیت پی گیری و استناد را دارد. 

در این ابلاغیه که ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۵ صادر شده است آمده است هرچند آموزش و انجام فعالیت‌های ورزشی به صورت علمی و مستمر می تواند نقش مهمی را در پیشگیری از ابتلاء و پیشروی علائم برخی از بیماری‌ها ایفا نماید، لیکن این موضوع نمی تواند توجیهی جهت فعالیت غیرمجاز افراد مذکور در مطب پزشکان و یا موسسات پزشکی به عنوان مرجع تشخیص و درمان بیماران باشد و دانش‌آموختگان مذکور می‌بایست فعالیت خود را مبتنی بر اهداف آموزشی تعیین شده پیگیری و از هرگونه دخالت در امر درمان و تبلیغات گمراه کننده در این حوزه اجتناب نمایند. 

اخیرا در بسیاری از مطب‌ها و مراکز پزشکی و کلینیک‌های کاردرمانی، دانش‌آموختگان رشته های علوم ورزشی و تربیت بدنی فارغ التحصیل از وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری،‌ با ارائه خدماتی خارج از حیطه آموزشی خود به بیماران و مراجعین، در زمینه تشخیص و درمان، ایجاد اختلال نموده‌اند که تا پیش از این علیرغم غیرقانونی بودن فعالیت این افراد، متاسفانه تلاش جدی برای جلوگیری از ارائه این خدمات در مراکز درمانی صورت نپذیرفته بود.

شما اینجا هستید: Home اخبار و رویداد ها اخبار انجمن

نقشه

آدرس: مشهد خیابان احمد آباد، ابتدای بلوار ملاصدرا، ساختمان صدرا، کاردرمانی ملاصدرا، دفتر مرکزی انجمن علمی کاردرمانی ایران شعبه خراسان رضوی

حدیث

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175