روز جهانی کاردرمانی

 

۲۷ اکتبر ، ۶ آبان ماه روز جهانی کاردرمانی بر تمامی اساتید و تلاشگران این عرصه مبارک باد.

 

اطلاعیه

 

همکاران محترم با سلام

نظر به اینکه اخیراً عده ای تحت عنوان نمایندگان معاونت درمان یا بیمه سلامت یا یک بخش دولتی در قبال ارائه تسهیلات و خدمات درخواست وجه نقد یا واریز وجه به شماره حسابی خاص می نمایند، چنین خدمات و افراد وجاهت قانونی نداشته و عمل ایشان مصداق اخاذی و خلاف قانون است. لذا اکیداً توصیه می شود هیچگونه همکاری با این افراد ننموده و موارد را جهت پیگیری قانونی به هیئت مدیره انجمن گزارش دهید.

با تشکر

۵ آبان (۲۷ اکتبر)؛ روزجهانی کاردرمانی

 

5 آبانماه - 27 اکتبر ، روز جهانی کاردرمانی و روز سپاس از کاردرمانگران توانمندی که زیبایی علم و هنر خویش را معنا می کنند .فدارسیون جهانی کاردرمانی، 5 آبانماه - 27 اکتبر ، را روز جهانی کاردرمانی اعلام کرده است و این روز مهم‌ترین رویداد ی است که در تقویم کاردرمانی، برای برگزاری توسعه کاردرمانی جانمایی شده است .


کاردرمانی در جهان با نام Occupational therapy شناخته می شود و در برخی کشورهای اروپایی نظیر فرانسه ، نام آن Ergo therapy ( Ergo به معنای ققنوس ) است و یکی از رشته های پر درامد در اکثر کشورها ، رشته ی کاردرمانی است .هم در ایران و هم در جهان کاردرمانی تا سطح دکتری تخصصی ادامه پیدا می کند .


ارائه خدمات ویژه کاردرمانی شامل؛ آموزش مهارت های زندگی روزمره، ایجاد و توسعه مهارت های درکی، حرکتی و عملکرد یکپارچگی حس، توسعه مهارت های بازی و پیش حرفه‌ای و توانایی های اوقات فراغت، طراحی، ساختن یا بکار بردن وسایل کمکی و ارتزها و پروتزها، انتخاب وسایل نظافتی، استفاده از صنایع دستی که به طور ویژه به منظور افزایش عملکرد طرح شده است، توصیف و تفسیر آزمون ها مثل ارزیابی قدرت عضلانی، ارزیابی دامنه حرکتی و نیز تطبیق محیط برای فرد معلول می‌باشد. این خدمات به طور فردی، گروهی و یا در سیستم های اجتماعی ارائه می شود .

 

 

فدراسیون جهانی کاردرمانی (WFOT) نماینده بین المللی  کاردرمانان  و ارگان  رسمی ای است که به طور جهانی به ارتقا حرفه  کاردرمانی کمک میکند.  این فدراسیون در سال ۱۹۵۲ با حضور ۶ کشور بنیان گذاری  شده ولی هم آکنون دارای 69 کشور عضو می باشد. از جمله اهداف این فدراسیون ارتقاء آموزشی، پژوهشی و استانداردهای کاردرمانی در سطح کشورهای عضو و مهمتر از آن تعیین استانداردهای آموزشی رشته و ارائه آن به کشورهای عضو می باشد.   

 انجمن کاردرمانی ایران و 3 دانشگاه علوم پزشکی ایران، علوم پزشکی شهید بهشتی و علوم بهزیستی و توانبخشی از سال ۱۳۸۶ (۲۰۰۷) به عضویت این فدراسیون نائل شده اند.  روز ۲۷ اکتبر مصادف با ۵ آبان از طرف این  فدراسیون (WFOT) به عنوان روز جهانی کاردرمانی تعیین شده  است.  روز جهانی کاردرمانی فرصتی است که کاردرمان ها  فعالیت ها، رشد  و ارتقا حیطه های مختلف  این حرفه را در سطح ملی و بین المللی به مردم معرفی کنند. 

 

روز جهانی کاردرمانی مبارک!

 

تو پرواز را به پرنده شكسته بال خواهي آموخت

پس به خودت ببال كه اوج كبوتر را دوباره خواهي ديد !۲۷ اكتبر روز جهاني كاردرماني گرامی باد.

شما اینجا هستید: Home اخبار و رویداد ها اخبار عمومی

نقشه

آدرس: مشهد خیابان احمد آباد، ابتدای بلوار ملاصدرا، ساختمان صدرا، کاردرمانی ملاصدرا، دفتر مرکزی انجمن علمی کاردرمانی ایران شعبه خراسان رضوی

حدیث

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297